
156040.jpg
Stefan Boman
Jag gillar: Vänliga människor. Jag ogillar: Elaka människor. Det här gör jag på fritiden: Pysslar med något tekniskt projekt. Segla i skärgården. Umgås med vänner.
Jag gillar: Vänliga människor.
Jag ogillar: Elaka människor.
Det här gör jag på fritiden: Pysslar med något tekniskt projekt. Segla i skärgården. Umgås med vänner.
Det här består min vagnpark av: Två stycken Dodge Charger R/T, en nästan original och ett halvfärdigt racebygge med NASCAR stuk och 426 Hemi.
Jag lyssnar helst på: Klassisk rock & blues.
Det här äter jag helst: Texas BBQ, italienskt och asiatiskt. Fisk om det är en duktig kock.
Hit reser jag helst av allt: Roligast är att upptäcka nya spännande platser framför att köra favorit i repris. Undviker turistfällor och gillar att resa på egen hand.
Mitt bästa bil- eller hojminne: Svårslaget lyckorus att ratta iväg efter att ha köpt sin första (och sedan många år efterlängtade) hobbybil, en Charger R/T jag fortfarande äger. Annars var att köra äkta NASCAR bil i 24° docering på Charlotte Motor Speedway en speciell upplevelse.